Výhody posuvných dverí

Interiéry prakticky akýchkoľvek, starších i moderných bytov si bez kvalitných dverí ani nemôžeme predstaviť. Predstava týchto priestorov síce je možná aj bez dverí, ale bývanie v takýchto priestoroch je už o niečo nereálnejšie a chýbal by potrebný komfort. Na druhej strane je pravda, že k novodobým trendom sa radia „otvorené miestnosti“, respektíve miestnosti s posuvnými dverami, ktoré sa neotvárajú klasickým smerom hore a dolu (čím by zaberali zbytočne veľa priestoru), ale využívajú posuvný systém otvárania, ktorý je o dosť praktickejší a hlavne šetrí miestom. Preto niet divu, že ide o moderný trend, ktorý nielenže ponúka praktické vlastnosti, ale zároveň aj tie estetické a to najmä v prípade, ak ide o posuvne sklenene dvere vyrobené z elegantného číreho skla.
vstup do chrámu
Tie klasické, respektíve krídlové dvere v nejednom prípade prekážajú, teda hlavne ich zbytočne komplikované otváranie, kedy musíme počítať aj s miestom navyše. Určite to poznáte a zažili ste to asi stokrát. Takisto treba poznamenať fakt, že toto klasické prevedenie neprepúšťa svetlo, čo je dosť škoda, pretože sa oberáme o prirodzene osvetlené miestnosti, ktoré nám naopak posuvný systém a materiál zo skla doprajú v bohatej dávke (pravidelný prísun svetla do miestností je dôležitý aj pre naše zdravie a psychický stav). Na základe týchto skutočností sa napríklad v kanceláriách alebo administratívnych pracoviskách využívajú sklenené priečky, čo je vlastne praktická alternatíva sklenených dverí.
posuvné dvere
Posuvný systém otvárania  oceníme napríklad pri vstupe na terasu, do záhrady, lodžie,… a tento princíp spoločne so skleneným materiálom môže zasa vizuálne a po praktickej stránke obohatiť bežný interiér alebo vstup do kúpeľne. V skratke dokáže rozdeliť väčší priestor na niekoľko vzájomne oddelených miestností, ktoré budú dostatočne izolované, ale zároveň zostanú spoločnou súčasťou bez negatív, ktoré rozdelenie priestorov prináša (najmä absenciu slnečného svetla).

4.5
02