Výhody masívneho nábytku

Nábytok z masívu je vyrobený tak, aby ho ocenili aj budúce generácie. Okrem potenciálu kvality existuje niekoľko ďalších dôvodov či výhod, prečo je masívny nábytok výhodnejšou kúpou v porovnaní so sériovo vyrábaným nábytkom, ktorý je na dnešnom trhu taký rozšírený.

nábytek

1. Odolnosť

Nábytok z tvrdého dreva je vyrobený tak, aby celé desaťročia odolával opotrebeniu a zachoval si svoju prírodnú krásu. Môže byť natretý ochrannými povrchovými nátermi, ktoré zabraňujú poškriabaniu, zvlhnutiu, vzniku škvŕn a každodennému opotrebeniu. Väčšina sériovo vyrábaného nábytku sa dnes vyrába z preglejky, drevovláknitých dosiek strednej hustoty alebo dokonca z drevotrieskových dosiek a jednoducho nezodpovedá odolnosti alebo dlhovekosti ručne vyrábaného nábytku z tvrdého dreva.

2. Obnoviteľnosť

Tvrdé drevo je obnoviteľným zdrojom a takéto stromy prispievajú k zdravému životnému prostrediu už počas svojho rastu. Keď sa stromy vyrubujú, vždy sa vysadia nové.

3. Priateľský k životnému prostrediu

Na rozdiel od sériovo vyrábaných nábytkov z dreva, ktoré obsahujú plnidlá a konzervačné látky, ako je formaldehyd, aby držali pokope, je nábytok z tvrdého dreva vyrobený zo skutočného dreva. Nátery obsahujú len málo prchavých organických zlúčenín a neobsahujú nebezpečné látky znečisťujúce ovzdušie.

4. Krása

Každý druh dreva má svoje vlastné jedinečné charakteristiky a vzory zŕn, a dokonca aj v rámci druhov, vzory zŕn sa líšia od kusu na kus, takže každý kus nábytku je odlišný. Povrchové úpravy môžu ďalej zvyšovať krásu dreva.

stolek

5. Prispôsobenie

Na rozdiel od sériovo vyrábaného nábytku môže byť ručne vyrobený nábytok z tvrdého dreva vyrobený podľa špecifických potrieb zákazníka. Vďaka možnostiam rôznych povrchových úprav a tkanín môže byť nábytok z tvrdého dreva prispôsobený tak, aby zodpovedal existujúcemu nábytku v tej ktorej domácnosti alebo jednoducho aby vyhovel individuálnym predstavám o dizajne.

4.0
02