Na exotickú chuť v koláčoch sa hodí trstinový cukorAj vy ste rozmýšľali ako dodať exotickú či výnimočnú chuť do vášho obľúbeného koláča? Skúsili ste použiť vnikajúci trstinový cukor? Ak nie skúste tak urobiť pri najbližšom pečení vášho zákusku ku nedeľnej kávičke. Vďaka trstinovému cukru v koláči, pudingu či torte oživíte vaše chuťové poháriky, ktoré budú na sladkú maškrtu ešte dlho spomínať. Veď dopriať si niečo sladké z času na čas nie je žiadny hriech, ba naopak telo to v určitej miere potrebuje.

třinový cukr

Trstinový cukor v kuchyni

Použitie trstinového cukru v kuchyni je veľmi všestranné. Vďaka jeho vyváženej a exotickej chuti ho môžete použiť všade tam kde bežne používate kryštálový cukor. O trstinovom cukre sa dokonca hovorí, že je o niečo zdravší ako klasický biely cukor. Trstinový cukor sa vyrába z cukrovej trstiny, ktorá sa objavila na Mauríciu. Neskôr ju začali pestovať aj v teplých krajinách akými sú napríklad India, Španielsko, Bali a podobne. Trstinový cukor sa neskôr dostal aj do našich končín a ľudia si ho veľmi obľúbili. Dokonca vyznávači zdravého životného štýlu ho bez problémov zaraďujú do svojho jedálnička, vďaka jeho špecifickým vlastnostiam.

Trstinový cukor navyše obsahuje aj veľmi prospešnú látku, ktorá sa nazýva melasa. Táto látka sa nachádza v trstinovom cukre, kvôli inému spracovaniu ako je tomu pri kryštálovom cukre. Trstinový cukor teda môžete použiť do sladkých plniek, pudingov, koláčov alebo ku karamelizovanej zelenine. Fantázii sa s jeho použitím medze rozhodne nekladú. S trstinovým cukrom môžete navyše ozdobiť pohár na alkoholický či nealkoholický nápoj. Trstinový cukor si určite nájde svoje využitie aj v letných mesiacoch kedy ho môžete pridať do osviežujúcich nápojov s pridaním čerstvého citrónu, zázvoru či iného ovocia.

hnědý czjr

Dostupnosť trstinového cukru

Trstinový cukor nájdete v regáloch takmer všetkých menších či väčších obchodov. Ľudia si ho vďaka jeho výbornej chuti naozaj obľúbili. Cena trstinového cukru je o niečo vyššia ako klasického kryštálového, no on za to určite stojí. Pri výbere trstinového cukru však pozorne čítajte etiketu a vyberajte si taký, ktorý nie je obohatený o rôzne prídavné látky, prípadne o farbiace látky. Iba ten pravý trstinový cukor je výživnejší a vhodnejší pre ľudský organizmus.
Vynikajúce cukry na slovenský trh prináša spoločnosť Korunný cukor. Na internetovej stránke www.korunnycukor.sk nájdete bohatú ponuku cukrov vhodných na pečenie, varenie, zaváranie či na prípravu lahodných sirupov.