Kde všade sa dá použiť tatranský profil?



Navyše jeho nezameniteľná vôňa vás vráti späť do detských rokov a možno aj na miesta, ktoré ste kedysi milovali. Vedeli to už naši predkovia, ktorí nám odovzdali rad tradícií.

palubky

Tento materiál je v súčasnosti najpopulárnejší práve u obkladov v interiéru.
Čím všetkým sa pýši?

o   univerzálne použitie
o   nadčasovosť
o   atraktívny vzhľad
o   jednoduchá aplikácia
A tak by sme mohli pokračovať ďalej.
Navyše jeho hlavnou prednosťou je prírodné masívne drevo, ktoré vonia.

Pristúpme k montáži
V prvom rade musia byť steny úplne suché a dosky plne aklimatizované. Samotné steny by mali byť tiež dobre vyzreté, pretože potrebujete zabrániť opätovnému navlhnutiu. Akonáhle vám tatranský profil dodajú, jednotlivé dosky nechajte takzvane odstáť a to po dobu najmenej 48 hodín. Počas tejto doby sa dokonale prispôsobia teplote v miestnosti a vlhkostným podmienkam.
Potrebujete rovný povrch, aby ste mohli vykonať presné položenie, u krivých múrov by to mohol byť trochu problém. V prípade nerovností si môžete kúpiť vyrovnávacie podložky a všetko bude v poriadku.
 
 podlaha

Podkladová konštrukcia z drevených hranolov
Tatranský profil sa buduje z jednotlivých hranolov, ktoré musia mať rovnakú hrúbku. Vlhkosť u oboch komponentov musí byť najmenej 14%.Význam tejto konštrukcie spočíva najmä vo fixácii dosiek, ale zabezpečujú aj prúdenie čerstvého vzduchu. Okrem toho sa používajú rôzne izolačné materiály, ktoré oceníte najmä pri skrášľovaní vášho podkrovia. V každom prípade nezabudnite na ochranný náter.

Zázračný systém pero a drážka
Po všetkých prípravách už prichádza na rad to hlavné a to je osadenie profilu. Položenie je vďaka dômyselnému systému jednoduché a pritom veľmi rýchle. Najskôr však odporúčame, jednotlivé dosky si dobre prezrite a zoraďte, potom neurobíte chybu. V tom vám pomôže napríklad nadväzujúca textúra dreva. Pre fixáciu budete potrebovať klince s malou hlavičkou. Ich výhodou je, že keď je nabijete do pera, nie sú takmer vidieť.

Doprajte si takú nádheru aj vy vo vašom dome!

Kde všade sa dá použiť tatranský profil?
4.5 (90%)2